Ta strona używa plików cookies.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

Czy opłaca się zaciągać kolejną pożyczkę, kredyt w sytuacji gdy jesteśmy już obciążeni pewnymi obowiązkami finansowymi? W niektórych sytuacjach tak. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania w tej kwestii.

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Bank przejmuje wszystkie zaciągnięte kredyty do połączenia w jedną całość, co pozwala na obniżenie kosztów obsługi długu. Jeden dług ma niższe koszty, ale czasami wiąże się to z większymi opłatami jednorazowymi. Tak jak w przypadku zwykłych kredytów warto analizować sytuację pod indywidualnym kątem. Bank spłaca bezpośrednio długi, więc pieniądze nie są przelewane na nasze konto.

W przypadku gotówkowych kredytów konsolidacyjnych nie zawsze się to opłaca, a w sytuacji kredytów hipotecznych bardzo często jest to opłacalne, ale ryzykujemy utratą praw własnościowych nieruchomości.

Kiedy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny

W sytuacji gdy zoptymalizowaliśmy wszystkie nasze wydatki i zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, a mimo wszystko rata kredytów jest zbyt wysoka. Wtedy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. W pozostałych przypadkach warto myśleć o

Co lepsze zamiast kredytu konsolidacyjnego

Tak naprawdę kredyt konsolidacyjny opóźnia jedynie nasze złe zachowania finansowe, które doprowadziły do stanu że musimy myśleć o kredytach. Jest to rozwiązanie objawowe, ale nie leczy przyczyn, które leżą w podejściu do kwestii finansów.

Wielu ludzi, którzy dorobili się w życiu poważnych pieniędzy mówią, że kredyty i pożyczki są niebezpieczne. W niektórych sytuacjach oczywiście się sprawdzają, ale wyjątki potwierdzają regułę, która brzmi że lepiej unikać kredytów – szczególnie konsumenckich. Leczenie przyczynowe jest znacznie trudniejsze, ponieważ wiąże się również z kwestiami psychologicznymi np. niektóre osoby biorą kredyty żeby kupować niepotrzebne im rzeczy.

Warto zwrócić uwagę na tego typu zbędne wydatki np. ograniczyć picie kawy na mieście, kupowanie gazet i czytanie tych darmowych. Sposób na oszczędzanie jest wiele. Faktem jest że żyjemy w świecie, o ograniczonych zasobach. Każdy człowiek nie chce oszczędzać, każdy człowiek wolałby mieć willę a basenem w dogodnej lokalizacji, ale zasada mówi, że za wszystko trzeba zapłacić. Jeśli bierzemy kredyt, to zapłacimy za niego w przyszłych latach lub miesiącach.

Jeśli już wpadliśmy w długi, to nie wpadajmy w depresję i tego typu rzeczy, bo to aż i tylko pieniądze. W skrajnych przypadkach jeśli nasza sytuacja jest beznadziejna również są sposoby na wyjście z tego. Kredyt konsolidacyjny jest jedną z form ratunku przed brakiem na opłaty związane z ratami kredytu. Zmieńmy nasze podejście do życia, a samoczynnie zmieni się podejście do pieniędzy. Nie warto traktować ich jak cel, ale jako środek do osiągania innych, większych celów. Nie utożsamiajmy również szczęścia z posiadaniem pieniędzy, ponieważ również bogaci ludzie mają problemy natury egzystencjalnej, dlatego warto skupić się na tym co jest tu i teraz, ale oczywiście mądrze i przemyślmy nasze decyzje również pod kątem długoterminowym. Jeśli doszliśmy do wniosku, że pieniądze tu i teraz nam się bardziej przydadzą (należy wykluczyć emocje), to taka pożyczka jest jak najbardziej w porządku, ale bardzo mało jest takich sytuacji ze względu na wysokie raty kredytu.