Ta strona używa plików cookies.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

image

Księgi   wieczyste po adresie, wystarczy że znasz adres. Przejrzysz wszystkie wpisy, również hipoteki, poznasz numer księgi oraz nazwisko właściciela. Warto w razie chęci np. kupna, wynajmu – warto wiedzieć kto jest właścicielem. Dokładnie przeczytasz wszelkie wpisy, poznasz hipoteki, ...

image

Maksymalna kwota: 25 000 zł
Rodzaj: pożyczka pozabankowa
Wymagania: posiadanie rachunku bankowego (do uzyskania pożyczki)
Dokumenty: dowód osobisty lub paszport
Termin: Weryfikacja i przelanie pożyczki trwa zaledwie kilkanaście minut.
Sprawdzanie w BIK: nie
Informacje dodatkowe: Wszelkie koszty jakie ponosisz są jasno wskazane przed zawarciem umowy o pożyczkę (w przeciwieństwie do nieuczciwych firm).
kliknij aby dowiedzieć się więcej

Mogłoby się wydawać, że w gąszczu ogromnej ilości banków i firm pożyczkowych w Gdańsku i okolicach instytucja taka jak lombard straci rację bytu. Jednakże lombardy w Gdańsku stale trzymają się mocno, można wręcz powiedzieć że w niektórych rejonach zaczyna im wręcz przybywać kontrahentów. A klientami tymi są często zwykli kobiety i mężczyźni, którzy na niedługi czas potrzebują kasiorki, i to potrzebują jej śpiesznie i bez zbędnych formalności. A lombard w Gdańsku znajdujący się za rogiem doskonale się do tego nadaje, bo wystarczy się do niego wybrać z jakimś wartościowym przedmiotem a wyjść z pieniędzmi w ręce. Zasada działania lombardów nie zmieniła się od lat praktycznie wcale, po prostu można w nich pożyczyć niewielką sumę pieniędzy pozostawiając w zamian coś wartościowego. Często jest to biżuteria, sprzęt elektroniczny, AGD, komputery i telefony, niemniej jednak mogą także być meble, rowery czy sprzęt sportowy. Z reguły otrzymuje się mniej więcej połowy wartości zastawianego przedmiotu, a czas na spłatę zadłużenia wynosi do miesiąca czasu. Jeśli z jakiś powodów ktoś nie odbierze zastawionego przedmiotu, to pracownicy lombardu go po prostu sprzedają. Popularność lombardów z Gdańska bierze się stąd, że nie ma przy braniu pożyczki w nich praktycznie żadnych formalności. Ponieważ zabezpieczeniem jest dany przedmiot, to nie trzeba się wykazywać wysokością wypłat czy formą zatrudnienia, natomiast ze względu na wysokie koszty takie rozwiązanie polecane jest jedynie dla krótkich okresów.