Ta strona używa plików cookies.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

Na stronach internetowych pożyczkodawców można przeczytać różne opinie, zazwyczaj piszące tam osoby wypowiadają się w sposób pozytywny o danej firmie. Być może tak jest w rzeczywistości, ale bazowanie tylko na opiniach jest bardzo ryzykownym posunięciem.

W wielu przypadkach są to opinie pisane przez samego pożyczkodawcy, więc nie są one prawdziwe oraz obiektywne. Warto sprawdzić czy na stronie gdzie znajdują się opinie jest możliwość dodania własnej opinii. Można spróbować nawet dodać przykładowy tekst i poczekać dzień jak go moderator zaakceptuje, ponieważ nie od razu są one umieszczane na stronie.

To samo jest w przypadku opinii na zewnętrznych stronach, nawet takich jak theocforum.pl. Sugerowanie się opiniami w dowolnej branży jest znanym chwytem marketingowym od wielu lat. Wiele firm zleca nawet kampanie nazwane marketingiem szeptanym. Jest to najnowsza forma promocji i ze względu na niedoinformowanie użytkowników bardzo skuteczna. Najpierw naszym celem powinna być weryfikacja firmy w sposób logiczny i rzetelny, czytając regulaminy i podstawowy cennik, który już może sugerować jakieś nieprawidłowości. W drugiej sytuacji kierujmy się opiniami, ale negatywnymi. Mimo wszystko w tym wszystkim potrzebny jest umiar, ponieważ nawet i negatywne opinie mogą być pisane przez kogoś komu zależy na wyelimowaniu danej firmy czy banku.

Działania na niekorzyść innych firm, to tzw. marketing wirusowy oraz oczernianie celowe w celu przekierowania klientów do innej firmy. Tak jak w przypadku innych branż należy być czujnym, ponieważ tego typu marketing jest na fali wznoszącej i będzie takich działań coraz więcej widocznych w internecie.

Najbardziej pewne opinie

Najpewniejsze są opinie od znajomych, rodziny. Mimo wszystko warto mieć tutaj na uwadze interes danej osoby, bo jeśli w danym banku obowiązuje program partnerski to dana osoba może otrzymać określoną kwotę za polecenie usługi banku drugiej osobie. W tym przypadku w grę wchodzą pieniądze, a jak wiadomo potrafią one komplikować najbardziej silne więzi rodzinne oraz przyjacielskie. Jeśli jesteśmy pewni, że dana osoba nie ma nic z polecenia usługi czy firmy, to taka opinia może być bardzo cenna.

Podsumowując: warto sprawdzić na wszelkie sposoby czy opinia ma jakąś wartość. W internecie piszące osoby są bardzo często anonimowe i nie mamy możliwości weryfikacji, dlatego w jakimś stopniu należy unikać myślenia że skoro wszyscy w takich superlatywach się wypowiadają o danej firmie, to musi być ona rewelacyjna. Nie zawsze jest to prawdą, dlatego tak jak w przypadku większości dziedzin życia musimy być uważni na to z kim podpisujemy umowę o pożyczkę. Na naszej stronie znajdą Państwo sprawdzone firmy (w dziale rekomendowane).